Czy powinniśmy się przygotować na zmianę pracy? Zbliża się kolejna rewolucja technologiczna

– Wydaje mi się, że powinniśmy zmienić trochę swoje podejście. To znaczy, być przygotowanym na to, że w ciągu naszego życia zawodowego będziemy musieli zmienić pracę kilkukrotnie – tłumaczy Jacek Skowroński, dyrektor sprzedaży w agencji pracy Solano.

– Czasami to będą zmiany dosyć duże. Tak jak się teraz pisze czy jak się planuje na przykład transport drogowy, za około 20 lat będzie w całości autonomiczny. Oznacza to, że ludzie, którzy są dzisiaj kierowcami samochodów ciężarowych, na przykład za 20 lat nie będą mieć pracy. Także muszą się nastawić, że będą musieli sobie znaleźć jakieś nowe zajęcie. Przynajmniej raz w ciągu swojego życia zawodowego. Trzeba po prostu mieć otwarte oczy i umysł. Wydaje mi się, że na rynku pracy człowiek zawsze sobie znajdzie jakieś miejsce – dopowiada.

Posłuchaj reportażu w Radio Lublin – link.

 

Kontakt do eksperta. Tel. +48 797 354 116

 

Rozmowa – prezes Solano Group Ariel Sobczak
Komentarz do rynku pracy (Panorama TVP Gdańsk)

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iure ipsum quam saepe ad earum minima. Odit natus, eius maxime distinctio cum non saepe, et ullam. Unde at, dolorem ullam repellendus.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Iure ipsum quam saepe ad earum minima.